Hızlı kilo nasıl verilir ? 3 günde 15 kilo verilir mi

Hızlı kilo nasıl verilir ?

Hızlı kilo nasıl verilir ,öncelikle kilo verme olayının ne olduğu ile başlayalım kilo verme dediğimiz olay nedir? Kilo verme aslında çok basit bir matematikten geçer aldığınız kalori harcadığınız kaloriden fazlaysa kilo alırsınız eğer az ise kilo verirsiniz.

Hal böyle olunca aklınıza ilk gelen hemen az kalori ile beslenip fazla enerji harcayıp direk zayıflayacağınızı düşünebilirsiniz ancak o işler öyle olmuyor. Düşük kalori ile beslenirsek bağışıklık sistemimiz zayıflar bu da daha çabuk hasta ve yorgun düşmemize sebep olur. İnsanların kilo verirken yapması gereken en önemli şey Dengeli Beslenmektir.

Kilo verirken olabildiğince sabırlı olup fiziksel aktivitelerinizi artırıp beslenmenize dikkat etmelisiniz .Yediğiniz besinler bu konuda en önemli etkendir. Spor yaparken de kendi başınıza bir adım atmadan önce bir diyetisyenden yardım alıp size uygun bir program hazırlamasını isteyin. Eğer siz kendi seviyenizin üstünde bir spor programı yaparsanız bu da ileride kesinlikle çok kötü sonuçlar doğuracaktır .

Hızlı kilo vermek için ne yemeliyiz?

Hızlı kilo vermek için ne yemeliyiz ?

Her bünyeden bünyeye insandan insana değişen bir konu da olsa yiyeceğiniz bazı besinleri bırakmak veya yeni besinler tüketmek kilo vermenize yardımcı olabilir. Tükettiğimiz her besin vücudumuza kalori olarak döner bunun için yediğimiz ve içtiğimiz besinlere çok dikkat etmeliyiz. Şimdi Tüketmemiz geren besinlere bir göz atalım.

1-Bol bol su için

Her sağlık konusunda olduğu gibi bu kısımda da karşımıza su içmek çıkıyor. Sporsuz sadece tüketilen suyun bir etkisi olmasa da spor ile desteklendiğinde su içmenin de kilo vermeye katkısı vardır. Olmasa bile su içtiğiniz zaman karnınız şişip yeme isteğinizin azalacağından spor yaptığınız için vücudun daha çok ihtiyacı olacağından su içmek her türlü faydalıdır.

2-Bazı bitki çaylarını içmek

Bitki çaylarının bir çok şeye faydalı olduğunu zaten duymuşsunuzdur. Her konuda olduğu gibi bu konuda da çok işe yarıyorlar. Miktarını abartmadan kararında içtiğiniz zaman çok faydasını göreceksiniz.

Örnek olarak ; Yeşil çay ,Biberiye çayı ,Kuşburnu çayı , Isırgan otu çayları verilebilir. Bunların dışında da her derde deva olan her evde kolaylık ile yapılabilecek Nane Limon bir bakmanızı öneririm.

3-Daha çok sebze ve meyve tüketmek

Sebze ve meyvenin sağladığı yararlar anlatmak ile bitmez yediğiniz her meyve ve sebze vücudunuzun vitamin ihtiyacını karşılamak ile beraber doğal bir şeker olduğu içinde hiç bir zararları yoktur. Özellikle zorlandığınız zamanlar ara öğün olarak belli ölçülerde tüketmekten çekinmeyin.

4-Şekerli ve yağlı besinlerden kaçının

Vücudunuz için gerekli olan yağ ve karbonhidratı aşırı almanız kilo yapan bir unsurdur. Ama sanılanın aksine yağlardan komple uzak durun yağları asla tüketmeyin diye bir olay yoktur. Bu kısımda önemli olan doğal yağlardan yeteri kadar tüketmektir . Kilo verirken Yağların vücudumuz için gerekli olan faydalarını bırakmamak gerekir.

Günlük hayatta yapmanız gerekenler

Genel olarak bazı şeylerden bahsettikten sonra şimdi sırada günlük hayatta yapmamız gerekenler var. İlk olarak eğer gece yemek yeme gibi bir alışkanlığınız var ise hemen bırakmanız gerekir. Gece yatmadan önce yenilen yemekler sağlığınız için çok zararlı olup kilo dışında bazı mide problemlerine yol açabilir. En doğrusu her işi zamanında yapıp belli öğünlerde yemek yemektir.

Spor yapmaktan kaçmayın

Baş kısımda da anlattığım gibi bu iş için en önemli şeylerden biri hareket ve spordur. Spor yapmayı asla bırakmamalı ve elinizden geldiği ölçüde artırmalısınız. Spor yaparken sağlığınıza dikkat etmeli yaşınıza ve bedeninize uygun olan sporları tercih etmelisiniz.

Yanınızda sağlıklı ara öğün yiyecekleri bulundurun

Özellikle ilk başlarda çok zorlanacağınız için yanınızda sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun. Bu seçtiğininiz ürünler fazla kalorili yoğun besinler olmamalı daha çok meyve gibi hızlı tüketilebilir sağlıklı besinler olmalıdır. Yediğiniz bu besinleri bir de tok tutan yiyeceklerden seçerseniz kilo vermek için önünüzde hiçbir engel kalmaz.

Motivasyonunuzu yüksek tutun

Hızlı kilo verme işine çoğu insan büyük bir heyecan ile başlar ama günler ilerledikçe ve vücut alışmaya çalıştıkça zorlanır. Motivasyonun azalması kaybolması ile insanlar daha hızlı nasıl ulaşırım diyerek normal şartlarda olmayacak abartı hayallere inanmaya başlar . İnternette ve televizyonlarda gördüğünüz o “1 Haftada 10 kilo , Bu zayıflama ürünü ile tüm kilolarınızdan kurtulun 3 günde 15 kilo verdiren diyet “, gibi hayallere inanırlar ve ne yazık ki hem sağlıklarından hem paralarından olurlar hata işi abartan bazıları canlarını bile kaybedebilir.

Kısa sürede büyük hayaller yerine daha normal bir sürede gerçekleşebilecek hayaller kurmak en mantıklısıdır. İnternette ve televizyonda gördüklerinizi hiç bir zaman direk uygulamayın her zaman bu işi bilen bilgili bir uzmandan yardım alın . Hiç bir zaman vazgeçmeyin ve ertelemeyin “Mezarlıklar gerçekleşmemiş hayaller ile doludur!” insanların sizi kullanmasına izin vermeyin! Sağlıklı kalın hoş kalın yazımı beğendiyseniz aşağıdaki yorumlar kısmında fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Başka bir yazımız olan “Sivilceler Neden Çıkar adlı yazımıza göz atmayı unutmayın 🙂

Ekstradan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir