Spa Nedir?

Spa kelimesi, “salus per aquam” ifadesinden türetilmiştir ve Latince “sağlık suyu” anlamına gelir. Spa merkezleri, genellikle su, buhar, çamur vb. gibi çeşitli doğal kaynakları kullanarak dinlenme, dinlendirici, sağlık ve güzellik hizmetleri sunan yerlerdir. Spa, vücudun dinlenmesine, stresten uzaklaşmasına, metabolizmasının hızlanmasına, hatta cildin gençleşmesine bile yardımcı olabilir. Günümüzde spa hizmetleri, sadece elit kesim değil, daha geniş bir kitle tarafından da sunulmaktadır.

Bir spa merkezi, genellikle su, buhar, çamur veya çeşitli eğitim, sağlık ve güzellik hizmetleri sunan bir tesis veya merkezdir.

Spa, salon veya kozmetik macunlarında kullanılan bir kelime olarak düşünülse de spa merkezleri birçok farklı hizmet sunar. Genellikle su, buhar, çamur gibi doğal malzemelerle hazırlanan banyolar, masajlar, cilt bakımı, fitness ve yoga dersleri gibi sağlık ve güzellik hizmetleri sunan bir tesis veya merkezdir. Herkesin stresli hayatlarından bir mola alabileceği, rahatlayabileceği bir yer olarak da düşünülebilir.

Yorum yapın