Hazel Nedir?

Hazel, yeşil ve kahverengi tonları arasında değişen bir renktir. Genellikle göz rengi için kullanılır. Aynı zamanda doğal renk tonları için de sık kullanılır. Orta çağdan beri kullanılan bir kelime olan hazel, modern dönemde de kullanımını sürdürmektedir.

Hazel kelimesinin kökeni aslen İngilizce’den gelmektedir. Hazelnut yani fındık anlamına gelmektedir. Ancak zamanla renk için de kullanılmaya başlamıştır.

Hazel rengi, sıcak bir ton olduğu için geçmişte moda ve iç mimarlıkta sıkça kullanıldı. Günümüzde ise popülerliği hala devam etmektedir. Hazel renk tonları, göz rengi gibi doğal detaylar için de büyük önem taşır.

Hazel rengi, özellikle bahçe tasarımında ve ev dekorasyonunda oldukça sık kullanılır. Bu rengin doğal tonları, ahşap ve doğal taşlarla birleştirilerek modern bir görünüm sağlar.

Hazel nedir?

Hazel kelimesi, İngilizce’ye “fındık rengi” anlamında gelen “hazel” kelimesinden gelir. Aynı zamanda, açık kahverengi ve yeşil arasında olan göz rengini ifade etmek için de kullanılır. Ayrıca, doğal olarak bulunan yerlere de “hazel” denir.

Yorum yapın

takipçi satın al